Lähtölistat

LÄHTÖLISTAT  

Lähtöluettelo tästä linkistä:

Lähtöluettelo kunnittain tästä linkistä:

 

 

Ruska-Rastit 29.9.2018 Harjupirtti Rantasalmi

Lähtöluettelo

 

H21A        H21C        H40        H50        H60        H65        H70        H75        H18        H16        H14        H12        H10RR        D21A        D21C        D40        D50        D60        D65        D70        D18        D16        D14        D12        D10RR    

H21A 6,45 km

osallistujia: 14   rasteja: 17

    1     11:00          504305   Korpinen Olli-Jussi                 Mikkeli                             
    2     11:02          182982   Viinikka Heikki                     Joensuu                             
    3     11:04          161580   Liukko Eetu                         Enonkoski                           
    4     11:06          205320   Heckrodt Jesse                      Savonlinna                          
    5     11:08          199995   Hynninen Tommi                      Kitee                               
    6     11:10          504404   Inkeri Pekka                        Savonlinna                          
    7     11:12          502970   Huikuri Mikko                       Joensuu                             
    8     11:14          501451   Asikainen Aaro                      Savonlinna                          
    9     11:16          206660   Syrjänen Antti                      Nokia                               
   10     11:18          228875   Kauria Niko                         Savonlinna                          
   11     11:20          202063   Hyyryläinen Juha                    Mikkeli                             
   12     11:22           43838   Parkkinen Anssi                     Vihti                               
   13     11:24          216522 L Nisonen Antti                       Mikkeli                             
   14     11:26          199840   Kinnunen Pekka                      Kitee                               

H21C 3,84 km

osallistujia: 8   rasteja: 12

   15     11:49          231418   Rauhansalo Timo                     Kerimäki                            
   16     11:51          144239   Natunen Samuli                      Varkaus                             
   17     11:53           46501   Lahtinen Miika                      Punkaharju                          
   18     11:55          181155   Hämäläinen Marko                    Joensuu                             
   19     11:57          504400   Holopainen Ville                    Kerimäki                            
   20     11:59          231725   Paakkulainen Harri                  Sulkava                             
   21     12:01           84646   Härkönen Jesse                      Kerimäki                            
   22     12:03          179557   Toropainen Asko                     Sulkava                             

H40 4,08 km

osallistujia: 9   rasteja: 14

   23     11:46          189864   Hämäläinen Markku                   Kerimäki                            
   24     11:48           81277   Tarkiainen Jouni                    Juva                                
   25     11:50           54032   Lehtonen Olli                       Joutseno                            
   26     11:52          244259   Rautio Anssi                        Mikkeli                             
   27     11:54          506006   Tonder Mika                         Savonlinna                          
   28     11:56          216267   Kaartinen Mikko                     Kitee                               
   29     11:58          214767   Kairikko Seppo                      Savonlinna                          
   30     12:00          237122   Lång Pekka                          Kuopio                              
   31     12:02          234937   Hyttinen Pasi                       Savonlinna                          

H50 3,84 km

osallistujia: 16   rasteja: 12

   32     11:01           78141   Lyytinen Pekka                      Sulkava                             
   33     11:03           52951   Tiusanen Hannu                      Pieksämäki                          
   34     11:05          506408   Myllys Jussi                        Savonlinna                          
   35     11:07          185029   Syrjäläinen Janne                   Mikkeli                             
   36     11:09          208504   Leskinen Petri                      Kitee                               
   37     11:11           56676   Härkönen Risto                      Kerimäki                            
   38     11:13          229013   Hirvonen Pasi                       Kitee                               
   39     11:15           59452   Forss Jari                          Savonlinna                          
   40     11:17          216436   Pöyry Jukka                         Mikkeli                             
   41     11:19          203233   Takaoja Vesa                        Savonlinna                          
   42     11:21          205232   Iivanainen Jukka                    Leppävirta                          
   43     11:23          147956   Natunen Timo                        Enonkoski                           
   44     11:25           90784   Thitz Eero                          Pieksämäki                          
   45     11:27          201296   Pajunen Jukka                       Mikkeli                             
   46     11:29          189714   Virtanen Jukka                      Sulkava                             
   47     11:31          191773   Ojalainen Kari                      Imatra                              

H60 3,84 km

osallistujia: 7   rasteja: 12

   48     11:35          244883   Kankkunen Ari                       Sulkava                             
   49     11:37          215703   Pennanen Kari                       Kitee                               
   50     11:39           58446   Kosonen  Sauli                      Parikkala                           
   51     11:41          240520   Leinonen Pertti                     Kitee                               
   52     11:43          202907   Salminen Arto                       Tohmajärvi                          
   53     11:45          102565   Tikkanen Tapio                      Varkaus                             
   54     11:47           84644   Liukko Timo                         Enonkoski                           

H65 3,67 km

osallistujia: 11   rasteja: 13

   55     11:43          485579   Piironen Kauko                      Savonlinna                          
   56     11:45           42579   Hyytiäinen Timo                     Juva                                
   57     11:47          190118   Vilska Pekka                        Savonlinna                          
   58     11:49          216318   Lappalainen Martti                  Rantasalmi                          
   59     11:51          230268   Ketolainen Heimo                    Kitee                               
   60     11:53           56670   Seppänen Arto                       Enonkoski                           
   61     11:55           82502   Pöntinen Jorma                      Mikkeli                             
   62     11:57          180043   Heinonen Tapio                      Rantasalmi                          
   63     11:59           43273   Nisonen Tapani                      Mikkeli                             
   64     12:01          188488   Matula Jouni                        Savonlinna                          
   65     12:03          224628   Terävä Seppo                        Parikkala                           

H70 3,24 km

osallistujia: 9   rasteja: 12

   66     11:21           57378   Rauhansalo  Kauko                   Kerimäki                            
   67     11:23          501901   Lahtinen Reijo                      Punkaharju                          
   68     11:25           47521   Liukku Esko                         Ruokolahti                          
   69     11:27           43379   Herttuainen Vesa                    Lappeenranta                        
   70     11:29           50791   Repo Pekka                          Parikkala                           
   71     11:31          170468   Reponen Jouko                       Järvenpää                           
   72     11:33           43403   Kosunen Pertti                      Rantasalmi                          
   73     11:35           55454   Reijonen Paavo                      Juva                                
   74     11:37          112282   Pitkänen Heikki                     Parikkala                           

H75 2,86 km

osallistujia: 7   rasteja: 11

   75     11:24           42595   Ikonen Tapani                       Juva                                
   76     11:26          216185   Salmi Tarmo                         Lappeenranta                        
   77     11:28          227763   Matikainen Martti                   Kitee                               
   78     11:30          154565   Issakainen Paavo                    Leppävirta                          
   79     11:32          240004   Hämäläinen  Juhani                  Savonlinna                          
   80     11:34          227691   Pelkonen Pentti                     Kitee                               
   81     11:36          504401   Kinnunen Tuomo                      Savonlinna                          

H18 4,08 km

osallistujia: 1   rasteja: 14

   82     12:04          189820   Hämäläinen Vili                     Kerimäki                            

H16 3,67 km

osallistujia: 2   rasteja: 13

   83     11:33          181080   Seppänen Antti                      Sulkava                             
   84     11:35          226985   Myllärinen Vertti                   Lappeenranta                        

H14 2,36 km

osallistujia: 2   rasteja: 9

   85     11:50          232292   Paajanen Alpo                       Mikkeli                             
   86     11:52          229005   Malinen Vinski                      Mikkeli                             

H12 2,19 km

osallistujia: 4   rasteja: 8

   87     11:01          239733   Närhi Eetu                          Mikkeli                             
   88     11:03          216402 L Paunonen Luukas                     Rantasalmi                          
   89     11:05          232401   Paajanen Ilari                      Mikkeli                             
   90     11:07          217333   Ojalainen  Matias                   Imatra                              

H10RR 1,73 km

osallistujia: 9   rasteja: 8

   91     11:00          221670   Korpinen Veikko                     Mikkeli                             
   92     11:02          230246   Kalilainen Jussi                    Pieksämäki                          
   93     11:04          137590   Porkka Sampo                        Mikkeli                             
   94     11:06          214924   Lång Elmeri                         Kuopio                              
   95     11:08          137709   Räihä Vinski                        Mikkeli                             
   96     11:10          507001   Seppänen Nuutti                     Sulkava                             
   97     11:12          137553   Räihä Konsta                        Mikkeli                             
   98     11:14           93359   Kinnunen Paulus                     Pieksämäki                          
   99     11:16           95974   Ryhänen Leo                         Mikkeli                             

D21A 4,08 km

osallistujia: 9   rasteja: 14

  100     11:28          229191   Hakala Eeva-Liisa                   Savonlinna                          
  101     11:30          206729   Taimisto Niina                      Nokia                               
  102     11:32          203139   Hirvonen Ella                       Kitee                               
  103     11:34          227871   Repo Minttu-Maija                   Savonlinna                          
  104     11:36           78148   Inkeri Niina-Mari                   Kerimäki                            
  105     11:38          204113   Höglund Henna                       Savonlinna                          
  106     11:40          191413   Parkkinen Tiia                      Vihti                               
  107     11:42          500470   Kärki Kukka-Maaria                  Sulkava                             
  108     11:44          130073   Ihanainen Eija                      Savonlinna                          

D21C 2,86 km

osallistujia: 12   rasteja: 11

  109     11:00          208223   Mähönen Tuula                       Savonlinna                          
  110     11:02          240521   Leinonen Petra                      Kitee                               
  111     11:04          189863   Hämäläinen Iida                     Kerimäki                            
  112     11:06          216303 L Sipinen Noora                       Savonlinna                          
  113     11:08          196311   Hirvonen Henna                      Kitee                               
  114     11:10           43373   Laamanen Saara                      Savonlinna                          
  115     11:12          184030   Haapiainen Hanne                    Mikkeli                             
  116     11:14          183560   Matula Maria                        Savonlinna                          
  117     11:16          229408   Rautiainen Heidi                    Kitee                               
  118     11:18          243803   Massinen-Toivanen Anu               Savonlinna                          
  119     11:20          216489 L Malinen Marita                      Kuopio                              
  120     11:22          216419 L Into Nina                           Lahti                               

D40 3,24 km

osallistujia: 9   rasteja: 12

  121     11:01          216210   Kaartinen Sanna                     Kitee                               
  122     11:03           47029   Tonder Mari                         Savonlinna                          
  123     11:05          221881   Lång Maija                          Kuopio                              
  124     11:07          228781   Seppänen Kati                       Sulkava                             
  125     11:09          239302   Kiiskinen Annukka                   Mikkeli                             
  126     11:11          226980   Salmi Maria                         Lappeenranta                        
  127     11:13          242864   Närhi Minna                         Mikkeli                             
  128     11:15          228889   Kostamo Taija                       Kitee                               
  129     11:17          193348   Kärkkäinen Varpu                    Rantasalmi                          

D50 3,24 km

osallistujia: 11   rasteja: 12

  130     11:43          229046   Kainulainen Satu                    Kitee                               
  131     11:45          180162   Pietinen Liisa-Marjatta             Asikkala                            
  132     11:47          228983   Pitkänen Ritva                      Kitee                               
  133     11:49          502420   Rämänen Pirjo                       Joensuu                             
  134     11:51          231070   Pajunen Tarja                       Mikkeli                             
  135     11:53          504884   Pelkonen Päivi                      Kitee                               
  136     11:55          483301   Vehomäki Pirkko                     Sulkava                             
  137     11:57          504651   Kauria Pirjo                        Savonlinna                          
  138     11:59          238718   Pennanen Päivi                      Kitee                               
  139     12:01           47026   Raijas Elina                        Tuusula                             
  140     12:03          200901   Hirvonen Auli                       Kitee                               

D60 2,86 km

osallistujia: 1   rasteja: 11

  141     11:41          221655   Reponen Sirpa                       Järvenpää                           

D65 2,36 km

osallistujia: 3   rasteja: 9

  142     11:38          190066   Pöntinen Tuula                      Mikkeli                             
  143     11:40          183645   Kainulainen Aino                    Savonlinna                          
  144     11:42           43274   Nisonen Ritva                       Mikkeli                             

D70 2,36 km

osallistujia: 3   rasteja: 9

  145     11:44          231410   Hyttinen Maija                      Kitee                               
  146     11:46          503114   Pitkänen Eila                       Parikkala                           
  147     11:48          193929   Pelkonen Elli                       Kitee                               

D18 3,67 km

osallistujia: 3   rasteja: 13

  148     11:37          179706   Kinnunen Jutta                      Rantasalmi                          
  149     11:39          180282   Seppänen Kerttu                     Sulkava                             
  150     11:41          229362   Iivanainen Vilhelmiina              Leppävirta                          

D16 2,86 km

osallistujia: 1   rasteja: 11

  151     11:39           84593   Liukko Elli                         Enonkoski                           

D14 2,36 km

osallistujia: 6   rasteja: 9

  152     11:54          504268   Kairikko Lotta                      Savonlinna                          
  153     11:56           48753   Kinnunen Saana                      Pieksämäki                          
  154     11:58          205425   Kaiponen Iida-Emilia                Savonlinna                          
  155     12:00          189811   Hämäläinen Ella                     Kerimäki                            
  156     12:02          506007   Tonder Oona                         Ruokolahti                          
  157     12:04          189826   Vehomäki Suvi                       Sulkava                             

D12 2,19 km

osallistujia: 10   rasteja: 8

  158     11:11          485559   Kairikko Elsa                       Savonlinna                          
  159     11:13          204255   Malinen Fanni                       Mikkeli                             
  160     11:15          177910   Lång Emma                           Kuopio                              
  161     11:17          206582   Toivanen Vilma                      Kitee                               
  162     11:19          501547   Saar Tiia                           Mikkeli                             
  163     11:21          205579   Pirinen Oona                        Kitee                               
  164     11:23           93356   Kinnunen Isla                       Pieksämäki                          
  165     11:25           85478   Malinen Ella                        Kuopio                              
  166     11:27           93755   Tilaeus Janna-Julia                 Rantasalmi                          
  167     11:29          243714   Kaiponen Ella-Sofia                 Savonlinna                          

D10RR 1,73 km

osallistujia: 13   rasteja: 8

  168     11:20          216525 L Laamanen Emma                       Savonlinna                          
  169     11:22           70926   Saar Sini                           Mikkeli                             
  170     11:24          242949   Lindholm Siiri                      Savonlinna                          
  171     11:26          227653   Korpinen Elli                       Mikkeli                             
  172     11:28          201474   Kostamo Tiina                       Kitee                               
  173     11:30          244945   Malinen Hertta                      Mikkeli                             
  174     11:32          242886   Kostamo Hanna                       Kitee                               
  175     11:34          216354 L Kärki Vilhelmiina                   Sulkava                             
  176     11:36          168841   Tonder Ilona                        Ruokolahti                          
  177     11:38          243510   Kaartinen Eevi                      Kitee                               
  178     11:40          216341 L Lindholm Lotta                      Savonlinna                          
  179     11:42          120362   Kalilainen Anni                     Pieksämäki                          
  180     11:44          216437 L Saksman Anni                        Savonlinna          

    

Tapahtumakalenteri - Rantasalmella tapahtuu